Cozumel - Plujeme.cz

Cozumel

Cozumel je 3. největší mexický ostrov. Nachází se na východním pobřeží Yucatánského poloostrova, je od něj vzdálen 20 kilometrů.

Cozumel - poloostrov Yucatan

Z ostrova se dá dostat lodní dopravou na Yucatánský poloostrov. Ten je známý spoustou památek po Mayské civilizaci. Nachází se zde spousty pyramid a mayských měst. Ostrov byl v jejich kultuře zasvěcen bohyni plodnosti, léčitelství a tkaní bavlny Ix Chel. Roku 1518 na ostrově přistál španělský mořeplavec Juan de Grijalva. Španělé zničili spousty místních památek. Roku 1519 zde přistál Hernán Cortés v cestě za zničením Aztécké říše.
IMG 0791

Cozumel - pláže

Cozumel je také plný nádherných pláží. Na ostrově se také nachází spousta vápencových jeskyní. Cozumel je známý také výskytem spousty endemitů, mezi něž patří například liška, mýval nebo křeček. Ostrov je také specifický svou plochou, je totiž celý plochý, nejvyšší bod má pouze 15 metrů nad mořem.
Cozumel beach2

Cozumel - Potápění

Cozumel je ideálním místem pro všechny milovníky potápění, je totiž obklopen Mezoamerickým korálovým útesem, druhým největším korálovým útesem na světě.
Cozumel voda
,