New York - Plujeme.cz

New York

New York City je počtem obyvatel největším městem Spojených států amerických. Leží na pobřeží atlantského oceánu a tvoří ho pět městských čtvrtí Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island.
New York byl založen v roce 1624 holandskými kolonizátory, kteří město pojmenovali Nový Amsterdam. O čtyřicet let později získali město do rukou Britové a dali mu nové jméno na počest vévody z Yorku.
V roce 1789 se George Washington stal prvním prezidentem Spojených států a New York byl určen jako dočasné hlavní město. V devadesátých letech 18. století byl statut hlavního města přidělen Washingtonu po dohodě tehdejšího ministra financí Alexandera Hamiltona s Thomasem Jeffersonem a Jamesem Madisonem jako výměnu za jejich následnou podporu Hamiltonova nového finančního systému.
Během let se z New Yorku stalo jedno z nejpopulárnějších světových velkoměst. Velký podíl na tom má zábavní, zejména pak filmový průmysl. New York tvořil kulisu mnoha známých amerických filmů a seriálů, díky kterým také město nemá nouzi o turismus. Ve světě město proslavil například seriál Přátelé, Sex ve městě, nebo filmy Krotitelé duchů, Snídaně u Tiffanyho nebo Spider-man.
New York je známý jako město svobody, tolerance a rozmanitosti. Typickým symbolem města je socha Svobody, ležící na ostrově Liberty Island kousek od New Yorku, kterou darovala Spojeným státům Francie v roce 1885, jako symbol přátelství obou národů poté, co Američanům pomohla v boji o nezávislost na Velké Británii. Jedná se originál od francouzského konstruktéra a architekta Eiffela. V Paříži se dnes nachází menší kopie.
Dalším symbolem města bylo světové obchodní centrum World Trade Center, známé pod jménem "Dvojčata", které bylo zničeno 11. září 2001 při teroristickém útok. Příčina zničení budov je ovšem dodnes předmětem mnoha konspiračních teorií.
Mezi další významná turistická místa patří Empire state building, náměstí Times square, Central Park, Metropolitní Muzeum umění MET, nebo ulice Broadway se známým divadlem.
V neposlední řadě také stadion Madison Square Garden, kde se konají koncerty těch největších hudebních hvězd, a který je také domácím stadionem hokejového týmu NHL New York Rangers.

Plavby v této destinaci:

8 denní plavba na lodi Oasis of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy)…
Cena od19 100 Kč
16 termínů od 9. 5. 2021

6 denní plavba na lodi Freedom of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - KINGS WHARF (Bermudy) - KINGS WHARF (Bermudy) - CAPE LIBERTY…
Cena od23 400 Kč
12 termínů od 22. 5. 2021

10 denní plavba na lodi Freedom of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - BAR HARBOR (USA) - HALIFAX (Kanada)…
Cena od55 300 Kč
1 termín od 30. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Oasis of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy)…
Cena od36 100 Kč
7 termínů od 11. 6. 2021

8 denní plavba na lodi Oasis of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - NASSAU (Bahamy) - PERFECT DAY…
Cena od22 200 Kč
8 termínů od 10. 6. 2022

6 denní plavba na lodi Oasis of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - HALIFAX (Kanada) - SAINT JOHN (Kanada) - CAPE LIBERTY (USA)…
Cena od15 100 Kč
1 termín od 5. 6. 2022

10 denní plavba na lodi Oasis of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - LABADEE (Haiti) - SAN JUAN (Portoriko) - PHILIPSBURG (Nizozemské…
Cena od30 300 Kč
1 termín od 5. 8. 2022

8 denní plavba na lodi Oasis of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy)…
Cena od19 300 Kč
16 termínů od 1. 5. 2022