Lahaina - Plujeme.cz

Lahaina

Lahaina je havajské městečko čítající necelých 12 000 obyvatel leží na západním pobřeží ostrova Maui. Slovo Lahaina znamená v havajštině „nemilosrdné slunce“. Počasí zde je totiž velmi horké a suché. Město bylo do roku 1845 hlavním městem Havajského království a hlavní základnou pro lov velryb. V této době zde docházelo velmi často ke konfliktům mezi velrybáři a křesťanskými misionáři, dokonce došlo i na odstřelování města z palub velrybářských lodí. Úpadkem velrybářství spolu s přenesením panovnického sídla do Honolulu se z Lahainy stalo především turistické centrum, pozbylo i statut správního centra ostrova. Zajímavostí je, že nemovitosti v Laihaně patří mezi nejdražší ze všech havajských ostrovů.
Město nabízí především spoustu pláží, restaurací a obchůdků, pořádá se zde jachtařská regata či slavnosti Whaling Spree. Centrum města zde není budova, či náměstí, ale slavný Banyan Tree, obrovský strom, který se rozkládá přes celý blok byl zasazen roku 1873 jako připomínka padesátého výročí příchodu misionářů. Najdeme zde ale i několik historických staveb, jako hotel Pioneer Inn, budovu bývalého parlamentu, či dům misionáře Dwighta Baldwina. Za návštěvu rozhodně stojí i Laihana Free Hula Show, které patří mezi nejautentičtější havajské luau. Úžasné ohňové atrakce, tanec hula a lahodné nápoje i velký výběr tropických jídel nadchnou každého návštěvníka. Milovníci Halloweenu jistě nevynechají oslavu tohoto svátku právě zde na ostrovech, kde se ulice zaplní maskami, na kterých mnozí pracovali i více než jeden rok. Do ulic vyrazí každoročně 25 – 35 tisíc masek.
Ostrov nabízí :
Pláže a koupání – mezi velmi známé patří pláže na jihu ostrova – Maluaka a Makena
Surfování – surfařské školy pro všechny výkonnostní i věkové jsou po celém pobřeží
Roadtripy – milovníci řízení uvítají jízdu na místních maličkých silničkách klikatících se v hornatém terénu i stovky metrů nad hladinou oceánu. Nejznámější je „Road to Hana“
Šnorchlování a potápění – jižní pobřeží ostrova je bohaté na korálové útesy, mořské želvy a nepřestavitelné množství barev a druhů malých rybek
Noční život – na ostrově Maui to v noci žije. Ve vesnici Kihei jsou často pořádány akce se živými koncerty místních kapel, venkovní bary či barbecue. Pouze pozor na řízení pod vlivem alkoholu!!
Horská a pěší turistika – ostrovu dominuje 3056 metrů vysoká sopka, která milovníky turistiky zabaví nejméně na dva dny. Nejen tento, ale další treky plné překrásných scenérií nabízí tento ostrov.
Pozorování velryb – v období od konce listopadu do začátku května putují mělkými vodami mezi ostrovy Maui a Lanai především keporkaci, které je možné zahlédnout v případě štěstí i z pevniny. Samozřejmostí jsou i výlety, které slibují, že tohoto krásného savce uvidíte na vlastní oči.

Plavby v této destinaci:

14 denní plavba na lodi Quantum of the Seas

HONOLULU (USA) - MOUNT KILAUEA - LAHAINA (USA) - KAILUA KONA (USA) - NAPALI COAST…
Cena od30 900 Kč
1 termín od 26. 4. 2022

12 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

HONOLULU (USA) - HONOLULU (USA) - LAHAINA (USA) - LAHAINA (USA) - KAILUA KONA (USA)…
Cena od63 300 Kč
1 termín od 4. 5. 2022

19 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

SYDNEY (Austrálie) - BAY OF ISLANDS (Nový Zéland) - AUCKLAND (Nový Zéland) - INTERNATIONAL…
Cena od89 400 Kč
1 termín od 17. 4. 2022

11 denní plavba na lodi Quantum of the Seas

VANCOUVER (Kanada) - VICTORIA (Kanada) - LAHAINA (USA) - LAHAINA (USA) - HONOLULU…
Cena od32 100 Kč
1 termín od 3. 10. 2022

12 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

VANCOUVER (Kanada) - HILO (USA) - KAILUA KONA (USA) - LAHAINA (USA) - LAHAINA (USA)…
Cena od41 600 Kč
1 termín od 22. 9. 2022

19 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

SYDNEY (Austrálie) - BAY OF ISLANDS (Nový Zéland) - AUCKLAND (Nový Zéland) - INTERNATIONAL…
Cena od65 200 Kč
1 termín od 22. 4. 2023

10 denní plavba na lodi Ovation of the Seas

VANCOUVER (Kanada) - SEATTLE (USA) - LAHAINA (USA) - LAHAINA (USA) - HONOLULU (USA)…
Cena od22 700 Kč
1 termín od 30. 9. 2022