Boston - Plujeme.cz

Boston

Na severovýchodě Spojených států amerických leží při pobřeží Atlantiku město Boston. Jde o hlavní město státu Massachusetts, které je domovem cca 700 000 obyvatel.
Založen byl v září roku 1630 puritánskými osadníky z Británie, již předtím ale sloužil jako významný přístav a tuto funkci zastává dodnes. Nejprve se přístav nazýval podle tří kopců, které se v okolí nacházejí - Trimountain. Po příchodu anglických kolonizátorů byl ovšem název změněn po vzoru britského města. Klíčovým místem byl Boston také v americké válce za nezávislost, právě zde se začaly projevovat první vlny odporu vůči daňovým zákonům anglického krále Jiřího III. Roku 1773 zde došlo k Bostonskému pití čaje, které bývá považováno za začátek americké revoluce.
Po skončení války o nezávislost město vzkvétalo, stalo se významným centrem obchodu, průmyslu, technologií a zejména vzdělání, v této oblasti se mimo jiné nachází i světově známá univerzita Harvard, jedna z nejprestižnějších univerzit vůbec, patřící do elitní skupiny univerzit Ivy League. Nedaleko leží také Massachusettský technologický institut MIT - elitní výzkumná univerzita, kterou prošlo 76 držitelů Nobelovy ceny zejména za fyziku, chemii a ekonomii.
V průběhu 19. století sem přicházelo mnoho přistěhovalců z Evropy, což se odráží například v místní architektuře, a městu tak dává poněkud evropskou atmosféru. V roce 1897 bylo právě v Bostonu otevřeno první metro v USA.
Historické centrum města je postavené ve viktoriánském stylu, což dává městu evropského ducha. V okolí centra se míchá mnoho architektonických stylů, od starších až po moderní mrakodrapy.
Mezi turisty je oblíbená tzv. Freedom trail, neboli cesta svobody, která spojuje významná bostonská města a památky, aniž byste potřebovali mapu, vede totiž po cestě vydlážděné červenými cihlami. Oblíbeným turistickým cílem je park Boston Common, nejstarší park ve městě z roku 1634. Dominantou města je poté budova Faneuil hall, které bývá přezdíváno "kolébka svobody", jelikož zde v minulosti probíhalo mnoho projevů zastánců nezávislosti nad Británií. Od roku 1743 slouží stavba jako shromaždiště a tržiště. Zajímavým místem je také USS Constitution - muzeum v prostorách americké válečné lodi z roku 1797.
Boston je oblíbeným městem sportu, jedním z nejoblíbenějších sportů je baseball. Místní tým Boston red Sox patří k baseballové elitě. Jejich domácí zápasy se odehrávají na stadionu Fenway Park, který byl postaven v roce 1912 a jde tak o jeden z nejstarších sportovních stadionů ve Spojených státech.
Dalším oblíbeným sportem obyvatel Bostonu je lední hokej. Tým Boston Bruins patří k nejlepším týmům současné NHL a ani dříve tomu nebylo jinak. Na kontě má 6 Stanley cupů a je společně s Montrealem, New Yorkem, Chicagem, Torontem a Detroitem jedním z šesti nejstarších týmů americké hokejové ligy, tzv. Original six. V posledních sezónách v týmu září mimo jiné i dva čeští útočníci - David Pastrňák a David Krejčí.
Populární jsou zde i basketbal a americký fotbal. Místní tým basketbalové NBA Boston Celtics soutěž vyhrál již 19x, fotbalový New England Patriots zvítězili v NFL 6x, naposledy v roce 2019.
Město má také řadu významných rodáků, pochází odsud například americký státník, diplomat, přírodovědec a spisovatel, jeden z amerických "otců zakladatelů" Benjamin Franklin, dále spisovatel Edgar Allan Poe nebo také současný herec Mark Wahlberg.

Plavby v této destinaci:

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - SYDNEY (Kanada) - CHARLOTTETOWN - QUEBEC CITY (Kanada)…
Cena od42 700 Kč
1 termín od 29. 8. 2021

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - HALIFAX (Kanada) - SYDNEY (Kanada) - QUEBEC CITY…
Cena od40 300 Kč
1 termín od 10. 9. 2021

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - HALIFAX (Kanada) - SYDNEY (Kanada) - QUEBEC CITY…
Cena od42 700 Kč
1 termín od 22. 9. 2021

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - SYDNEY (Kanada) - QUEBEC CITY…
Cena od46 100 Kč
1 termín od 4. 10. 2021

15 denní plavba na lodi Celebrity Summit

SOUTHAMPTON (Velká Británie) - KIRKWALL (Velká Británie) - AKUREYRI (Island) - REYKJAVIK…
Cena od59 700 Kč
1 termín od 15. 8. 2021

7 denní plavba na lodi Jewel of the Seas

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX (Kanada) - BOSTON…
Cena od26 600 Kč
1 termín od 20. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Jewel of the Seas

BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX…
Cena od28 000 Kč
3 termíny od 26. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Jewel of the Seas

BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX…
Cena od28 000 Kč
1 termín od 17. 10. 2021