Boston - Plujeme.cz

Boston

Na severovýchodě Spojených států amerických leží při pobřeží Atlantiku město Boston. Jde o hlavní město státu Massachusetts, které je domovem cca 700 000 obyvatel.
Založen byl v září roku 1630 puritánskými osadníky z Británie, již předtím ale sloužil jako významný přístav a tuto funkci zastává dodnes. Nejprve se přístav nazýval podle tří kopců, které se v okolí nacházejí - Trimountain. Po příchodu anglických kolonizátorů byl ovšem název změněn po vzoru britského města. Klíčovým místem byl Boston také v americké válce za nezávislost, právě zde se začaly projevovat první vlny odporu vůči daňovým zákonům anglického krále Jiřího III. Roku 1773 zde došlo k Bostonskému pití čaje, které bývá považováno za začátek americké revoluce.
Po skončení války o nezávislost město vzkvétalo, stalo se významným centrem obchodu, průmyslu, technologií a zejména vzdělání, v této oblasti se mimo jiné nachází i světově známá univerzita Harvard, jedna z nejprestižnějších univerzit vůbec, patřící do elitní skupiny univerzit Ivy League. Nedaleko leží také Massachusettský technologický institut MIT - elitní výzkumná univerzita, kterou prošlo 76 držitelů Nobelovy ceny zejména za fyziku, chemii a ekonomii.
V průběhu 19. století sem přicházelo mnoho přistěhovalců z Evropy, což se odráží například v místní architektuře, a městu tak dává poněkud evropskou atmosféru. V roce 1897 bylo právě v Bostonu otevřeno první metro v USA.
Historické centrum města je postavené ve viktoriánském stylu, což dává městu evropského ducha. V okolí centra se míchá mnoho architektonických stylů, od starších až po moderní mrakodrapy.
Mezi turisty je oblíbená tzv. Freedom trail, neboli cesta svobody, která spojuje významná bostonská města a památky, aniž byste potřebovali mapu, vede totiž po cestě vydlážděné červenými cihlami. Oblíbeným turistickým cílem je park Boston Common, nejstarší park ve městě z roku 1634. Dominantou města je poté budova Faneuil hall, které bývá přezdíváno "kolébka svobody", jelikož zde v minulosti probíhalo mnoho projevů zastánců nezávislosti nad Británií. Od roku 1743 slouží stavba jako shromaždiště a tržiště. Zajímavým místem je také USS Constitution - muzeum v prostorách americké válečné lodi z roku 1797.
Boston je oblíbeným městem sportu, jedním z nejoblíbenějších sportů je baseball. Místní tým Boston red Sox patří k baseballové elitě. Jejich domácí zápasy se odehrávají na stadionu Fenway Park, který byl postaven v roce 1912 a jde tak o jeden z nejstarších sportovních stadionů ve Spojených státech.
Dalším oblíbeným sportem obyvatel Bostonu je lední hokej. Tým Boston Bruins patří k nejlepším týmům současné NHL a ani dříve tomu nebylo jinak. Na kontě má 6 Stanley cupů a je společně s Montrealem, New Yorkem, Chicagem, Torontem a Detroitem jedním z šesti nejstarších týmů americké hokejové ligy, tzv. Original six. V posledních sezónách v týmu září mimo jiné i dva čeští útočníci - David Pastrňák a David Krejčí.
Populární jsou zde i basketbal a americký fotbal. Místní tým basketbalové NBA Boston Celtics soutěž vyhrál již 19x, fotbalový New England Patriots zvítězili v NFL 6x, naposledy v roce 2019.
Město má také řadu významných rodáků, pochází odsud například americký státník, diplomat, přírodovědec a spisovatel, jeden z amerických "otců zakladatelů" Benjamin Franklin, dále spisovatel Edgar Allan Poe nebo také současný herec Mark Wahlberg.

Plavby v této destinaci:

10 denní plavba na lodi Adventure of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN…
Cena od25 300 Kč
1 termín od 1. 9. 2022

10 denní plavba na lodi Adventure of the Seas

CAPE LIBERTY (USA) - BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - PORTLAND (USA) - SAINT JOHN…
Cena od25 300 Kč
2 termíny od 15. 9. 2022

8 denní plavba na lodi Voyager of the Seas

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - PORTLAND (USA) - HALIFAX (Kanada) - SAINT JOHN…
Cena od21 000 Kč
3 termíny od 18. 9. 2022

8 denní plavba na lodi Voyager of the Seas

BOSTON (USA) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy) - PUERTO PLATA (Dominikán.rep.) - CHARLOTTE…
Cena od19 300 Kč
1 termín od 30. 10. 2022

11 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX (Kanada) - CHARLOTTETOWN…
Cena od35 900 Kč
1 termín od 11. 9. 2022

12 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - HALIFAX (Kanada) - SYDNEY (Kanada) - QUEBEC CITY…
Cena od38 600 Kč
1 termín od 31. 8. 2022

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX (Kanada) - SYDNEY…
Cena od47 000 Kč
1 termín od 21. 9. 2022

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - PORTLAND (USA) - BAR HARBOR (USA) - HALIFAX (Kanada) - QUEBEC CITY…
Cena od45 200 Kč
1 termín od 3. 10. 2022