Valencie - Plujeme.cz

Valencie

Přístav ležící na Costa del Azahar je počtem obyvatel třetím největším městem Španělska. Město ležící na řece Turia je hlavním městem provincie Valencia.
Historie Valencie se začala psát již roku 138 před naším letopočtem, základní kámen byl položen při římské kolonizaci za konzula Decima Lunia Bruta. O pár století později, kolem roku 711 n.l. město obsadili Arabové, kteří sem přinesli nejen svůj jazyk, zvyky, islámské náboženství, ale také právní řád. V roce 1238 se podařilo Valencii dobýt Jakubovi Aragonskému, který zde zavedl nové zákony, tz. furs. Jejich platnost ukončil až španělský král Filip V. v 18. století. Větší růst zaznamenalo město v 2. polovině 19. století. Valencie se krátce stala hlavním městem Druhé španělské republiky, a to během španělské občanské války. Roku 1982 byla obnovena valencijská autonomie.
Vzhledem k bohaté a rozmanité historii zde návštěvníci mohou obdivovat množství různých památek. Zajímavostí jistě je, že koryto řeky Turia bylo ve druhé polovině 20. století přeloženo jižně od města a v bývalém korytě řeky se dnes mohou obyvatelé procházet dlouhým parkem, přes který stále vedou původní mosty. Tento 9 kilometrů dlouhý park Jardí del Túria je jedním z největších městských evropských parků. Ve středu města je pak možné navštívit katedrálu Panny Marie (la Seu), která byla ve 13. století postavena na místě původní mešity. Do katedrály je možno vstoupit z náměstí Placa de la Reina, či z Placa de la Seu. Vedle katedrály je možné obdivovat gotickou věž s barokními prvky. Kostel sv. Kateřiny ze 13. st. si pak můžeme prohlédnout na malém náměstí Placa de Santa Caterina. Původní kostel byl v 18. st. barokně upraven. Jedinou památkou zapsanou na seznamu UNESCO je gotická budova tzv. Hedvábné burzy – La Llotja de la Seda. Jedná se o soubor budov v gotickém stylu vystavěných v 15. a 16. století. Za zmínku stojí i kostel Sant Joan del Mercat, založený roku 1240, do nynější podoby přestavěn v 17. a 18. století. Nalezneme zde i nejstarší gotickou vstupní bránu na světě. Brána, původně součást městského opevnění, se skládá ze dvou věží, odkud je možné si Valencii prohlédnout z ptačí perspektivy.
Z novější architektury je možné navštívit Město umění a věd ( Ciudad de las Artes y las Ciencias) od místního architekta Calatravy, vybudované v letech 1991 – 2005. Moderní stavby obklopené vodními nádržemi se rychle staly symbolem Valencie, úchvatný pohled nabízejí hlavně v noci, kdy jsou nádherně osvícené.
Pouhých 30 kilometrů od Valencie se nachází sladkovodní jezero Albufera, jež bylo kdysi součástí Středozemního moře. Labužníci si zde jistě pochutnají na specialitách z ryb.

Plavby v této destinaci:

5 denní plavba na lodi MSC Grandiosa

Civitavecchia (Itálie) - Valencia (Španělsko) - Barcelona (Španělsko) - Marseille…
Cena od6 690 Kč
1 termín od 3. 11. 2021

5 denní plavba na lodi MSC Grandiosa

Valencia (Španělsko) - Barcelona (Španělsko) - Marseille (Francie) - Janov (Itálie)…
Cena od6 190 Kč
1 termín od 5. 11. 2021

5 denní plavba na lodi MSC Seaside

Marseille (Francie) - Janov (Itálie) - Valencia (Španělsko) - Marseille (Francie)…
Cena od8 690 Kč
1 termín od 4. 4. 2022

3 denní plavba na lodi MSC Seaside

Janov (Itálie) - Valencia (Španělsko). Důležité informace o plavbě: Vstup na loď…
Cena od3 090 Kč
1 termín od 5. 4. 2022

8 denní plavba na lodi MSC Seaside

Janov (Itálie) - Civitavecchia (Itálie) - Palermo (Itálie) - Ibiza (Španělsko) -…
Cena od12 590 Kč
20 termínů od 9. 4. 2022

8 denní plavba na lodi MSC Seaside

Civitavecchia (Itálie) - Palermo (Itálie) - Ibiza (Španělsko) - Valencia (Španělsko)…
Cena od21 590 Kč
9 termínů od 3. 7. 2022

6 denní plavba na lodi MSC Seaside

Janov (Itálie) - Valencia (Španělsko) - Marseille (Francie) - Janov (Itálie) - Civitavecchia…
Cena od7 190 Kč
1 termín od 5. 4. 2022

7 denní plavba na lodi MSC Seaside

Janov (Itálie) - Valencia (Španělsko) - Marseille (Francie) - Janov (Itálie) - Civitavecchia…
Cena od12 290 Kč
1 termín od 5. 4. 2022