Ibiza - Plujeme.cz

Ibiza

Ibiza je třetím největším ostrovem souostroví Baleáry, které leží na západě Středozemního moře. Dnes zde žije přes 130 000 obyvatel. Ostrov nabízí krásnou přírodu, typické jsou dlouhé pláže s bílým pískem a průzračným tyrkysovým mořem, obklopené borovými a piniovými lesy, palmami, olivovníky i strmými skálami. Centrum ostrova je propleteno úzkými uličkami a pro svou romantickou atmosféru, přátelskou povahu obyvatel a bíle zbarvené budovy se Ibize přezdívá "bílý ostrov lásky".
Díky své obchodně výhodné poloze má ostrov skutečně bohatou historii. První známky osídlení se datují již do pravěku, důležitým milníkem bylo ovšem 7. století př.n.l., kdy na tomto místě založili Féničané město Ibes (nebo také Ebusim), dnes hlavní město Ibizy Eivissa. Na území ostrova objevily také naleziště soli a z Ibizy se stalo významné obchodní centrum. Některé dochované památky a místa vybudovaná fénickými obyvateli přinesly ostrovu zápis na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1999. Jde například o Puig des Molins, místo s pozůstatky fénického pohřebiště, ve své době rozlehlého až na plochu deseti tisíců metrů čtverečních. Dále pod ochranu UNESCO spadá pobřežní ekosystém mezi Ibizou a Formenterou, na jehož mořském dně se nachází louky endemické rostliny posidonie mořské, známé taky jako mořská tráva, díky čemuž je v okolí ostrova druhově bohatý podmořský život.
Po pádu Kartága se na ostrovech vystřídaly vlády několika různých říší. Nejprve Římané, Vandalové, Byzantici a poté i Arabové, kteří zde vládli přes pět století. Během období renesance čelilo mnoho měst ostrova vpádům pirátů. V 16. století zde vzniklo rozsáhlé opevnění kolem hlavního města, chránící před pirátskými útoky, patrně kopírující původní fénické opevnění. Nakonec ostrov připadl Španělskému království a toto španělsko-katalánské období zde v podstatě trvá dodnes. Ostrov postupně ztrácel na významu, až v první polovině 20. století sem začínali proudit turisté, především z Velké Británie a od 50. let bylo na Ibize vybudováno velké množství hotelů, které přilákalo další turisty z celého světa. Během dvacátého století se tak ostrov proměnil ve významnou rekreační oblast vyhledávanou zejména pro své noční kluby se světově významnými hudebníky a DJs, bary, restauracemi a dalšími podniky. Tyto aktivity nabízí letovisko San Antonio, druhé největší na ostrově. Zejména během letních měsíců je město plné mladých lidí přicházejících za elektronickou hudbou, zábavou a nočním životem.
V hlavním městě Eivissa stojí za návštěvu dochovaná historická část se středověkou pevností D'alt Villa. Nachází se zde i významný přístav, ze kterého denně vyplouvají lodě na sousední ostrovy i další země na pobřeží Středozemního moře.
Ibiza také nabízí vyhlášené wellness pobyty, které jsou oblíbené mimo hlavní letní sezónu, kdy na ostrově není tolik lidí.
Romantická zátoka Calo Gració a Cala d'en Serra mezi dvěma skalami poskytují krásné pláže bez velkého množství lidí, které nabízejí skvělé koupání a úžasné západy slunce.

Plavby v této destinaci:

9 denní plavba na lodi Celebrity Infinity

ROME (CIVITAVECCHIA) (Itálie) - FLORENCE/PISA(LASPEZIA)ITALY - NICE (VILLEFRANCHE)…
Cena od29 000 Kč
1 termín od 25. 9. 2022

10 denní plavba na lodi Celebrity Infinity

BARCELONA (Španělsko) - PALMA DE MALLORCA (Španělsko) - IBIZA (Španělsko) - VALENCIA…
Cena od33 500 Kč
1 termín od 3. 10. 2022

8 denní plavba na lodi Costa Firenze

Savona (Itálie) - Civitavecchia (Itálie) - Neapol (Itálie) - Ibiza (Španělsko) -…
Cena od13 699 Kč
4 termíny od 12. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Costa Firenze

Barcelona (Španělsko) - Marseille (Francie) - Savona (Itálie) - Civitavecchia (Itálie)…
Cena od11 099 Kč
4 termíny od 17. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Costa Firenze

Civitavecchia (Itálie) - Neapol (Itálie) - Ibiza (Španělsko) - Barcelona (Španělsko)…
Cena od14 099 Kč
4 termíny od 13. 9. 2021

15 denní plavba na lodi Anthem of the Seas

SOUTHAMPTON (Velká Británie) - SEVILLE (CADIZ) (Španělsko) - MALAGA (Španělsko) -…
Cena od55 000 Kč
1 termín od 22. 7. 2022

15 denní plavba na lodi Anthem of the Seas

SOUTHAMPTON (Velká Británie) - GIBRALTAR (Velká Británie) - MALAGA (Španělsko) -…
Cena od54 800 Kč
1 termín od 14. 8. 2022

10 denní plavba na lodi Jewel of the Seas

ATHENS (PIRAEUS) (Řecko) - SANTORINI (Řecko) - OLYMPIA (KATAKOLON) (Řecko) - CATANIA…
Cena od27 800 Kč
1 termín od 28. 9. 2022