Nafplio - Plujeme.cz

Nafplio

Hlavním přístavem východního Pelopónesu je malebné město Nafplio. Nachází se asi 2 hodiny jízdy od Athén a můžeme zde obdivovat tradiční řeckou architekturu, která ho řadí na první příčky nejmalebnějších městeček Řecka.
Po vzniku Řecké republiky v roce 1829 bylo Nafplio prohlášeno hlavním městem, po zavraždění prvního řeckého prezidenta v roce 1833 však vládu přebírá král Ota, který se s celým svým dvorem stěhuje do Athén a tím se stávají hlavním městem Athény.
Nafplio se svými úzkými uličkami, tavernami a obchůdky se suvenýry lákají spousty turistů, kteří tráví svoje zasloužené dovolené v turistickém středisku Tolo, nacházejícím se od centra městečka pouhé dva kilometry.
Právě Řecko a jeho bohatá historie dala vzniknout množství muzeí, která se nacházejí i zde, v Nafpliu. Najdeme zde Muzeum komboloi, Muzeum války i Archeologické muzeum.
Jistě každého návštěvníka zláká pevnost Palamidi, která prověří fyzičku každého, který se rozhodne zdolat téměř tisíc schodů, aby mohl za odměnu stanout u pevnosti a z jejích zdí obdivovat překrásný výhled na samotné městečko, širé moře i do celého kraje. Do pevnosti se lze dostat i autobusem z druhé strany.
Závěr dne bude jistě příjemný na pláži Arvanitia, kde můžeme unavené tělo schladit ve vlnách moře.

Plavby v této destinaci:

12 denní plavba na lodi Azamara Journey

ATHENS (PIRAEUS) (Řecko) - SPETSES (Řecko) - MYKONOS (Řecko) - EPHESUS (KUSADASI)…
Cena od72 800 Kč
1 termín od 17. 10. 2022