Santa Marta - Plujeme.cz

Santa Marta

Nejstarší město Kolumbie, Santa Marta, je hlavní město departmentu Magdalena. Město je z jedné strany obklopeno Karibským mořem a z druhé strany ho obklopuje velkolepé pohoří Sierra Nevada de Santa Marta.
Před příchodem Evropanů byla tato oblast obývána kmeny původních obyvatel, jejichž potomci zde žijí dodnes. Romantická Santa Marta byla založena roku 1525 španělským dobyvatelem Rodrigem de Bastidasem, a tak se stala prvním španělským sídlem v Kolumbii. Své jméno město dostalo podle katolického svátku svaté Marty.
Prohlídku města můžete začít procházkou po krásné nábřežní promenádě nebo starém městě a udělat si zastávku u katolické katedrály s hodinovou věží a pěkně zdobeným interiérem. Můžete zde navštívit také zajímavé muzeum zlata, kde se dozvíte více o fascinující minulosti Santa Marty i celého regionu. Kousek od centra pak stojí vila La Quinta de San Pedro Alejandrino ze 17. století, kde v roce 1830 zemřel jihoamerický osvoboditel Simón Bolívar. Jestli se o tomto známém politickém a vojenském vůdci chcete dozvědět více, určitě navštivte toto muzeum, které tady dnes sídlí. Pro milovníky přírody je zde Mořské akvárium a muzeum v Rodaderu, kde si můžete prohlédnout přírodu Kolumbie nebo si dokonce zaplavat s delfíny. Velice zajímavé je i okolí města, asi 34 kilometrů od Santa Marty leží národní park Tayrona. V tomto přírodním parku se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě, sledovat východ slunce při procházce po krásných plážích, nebo dokonce šnorchlovat a objevovat život pod mořskou hladinou. Zajímavá je také vesnička Taganga v zálivu severně od Santa Marty. Hotelové řetězce ani restaurace zde neexistují, ale atmosféra je přímo autentická. Santa Marta je jediné místo v Kolumbii, odkud se pořádá nejznámější trek do Ztraceného města, skrytého v džungli.