Vancouver - Plujeme.cz

Vancouver

Vancouver je přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie, největší metropolitní centrum v západní Kanadě a třetí největší v celé Kanadě.
Vancouverský přístav vykazuje největší objem přepravy v celé Severní Americe. Po Hollywoodu a New Yorku je Vancouver třetím největším centrem filmové produkce v Severní Americe, občas označován jako Hollywood severu. V roce 2010 zde probíhaly zimní olympijské hry.
Město, rozkládající se v údolí řeky Fraser na pobřeží Tichého oceánu, pod pohořím Coast Mountains, založili v 60. letech 19. století přistěhovalci. Město se rychle rozrůstalo a mezinárodního významu dosáhlo po dokončení Panamského průplavu.
Návštěvníci Vancouveru mohou navštívit botanickou zahradu Van Dusen Botanical Garden, kde kromě fauny a flory mnozí obdivují budovu návštěvnického centra, která byla inspirována květem orchideje a považována za jednu z nejikoničtějších staveb Vancouveru. Capilano Suspension Bridge Park je pojmenován po visutém mostu Capilano Suspension Bridge, který byl postaven v roce 1889. Klene se ve výšce 70 metrů nad řekou Capilano a dosahuje délky 140 metrů. Mezi další zajímavosti parku patří překrásné zahrady, přírodní stezky, či největší soukromá sbírka totemů tzv. prvních národů v Americe. Projít se zde můžete i po sérii visutých mostů, které se nachází ve výšce 33,5 metrů.Astronomické muzeum H. R. MacMillan Space Center založené roku 1968 najdeme ve Vanier Park. Užít si zde můžeme interaktivní výstavy z oblasti astronomie, planetárium i tematická divadelní představení a zábavné programy určené nejen pro děti. Hned vedle muzea můžeme pozorovat oblohu nad Vancouverem půlmetrovým teleskopem v observatoři Gordon MacMillan Southam Observatory.
Pěkné odpoledne strávené běháním, jízdou na kole či in-line bruslích, piknik v zeleni, ale i návštěvu umělecké výstavy, nebo obřího akvária, to vše nám nabízí Stanley Park. Vancouver jak na dlani – tento krásný výhled můžeme spatřit z rozhledny Vancouver Lookout, kterou oficiálně otevřel astronaut Neil Armstrong roku 1977. Muzeum antropologie přiláká nejen nadšené antropology, etnografické a archeologické sbírky zahrnují předměty z Asie, Severní Ameriky, Jižní a Střední Ameriky a přes 2 300 předmětů pochází z Afriky. Muzeum zahrnuje sbírky soch, totemů a kulturních artefaktů zaměřených na First nations neboli indiány a jejich potomky v Severní Americe.
Čas trávený v tomto kanadském městě jistě každému návštěvníkovi usnadní propracovaný systém městské hromadné dopravy.

Plavby v této destinaci:

10 denní plavba na lodi Ovation of the Seas

VANCOUVER (Kanada) - SEATTLE (USA) - LAHAINA (USA) - LAHAINA (USA) - HONOLULU (USA)…
Cena od22 900 Kč
1 termín od 30. 9. 2022

8 denní plavba na lodi Ovation of the Seas

SEATTLE (USA) - ALASKA INSIDE PASSAGE - JUNEAU (USA) - SKAGWAY (USA) - ENDICOTT ARM…
Cena od17 700 Kč
1 termín od 23. 9. 2022

8 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - ICY STRAIT POINT (USA) - HUBBARD…
Cena od28 300 Kč
7 termínů od 20. 6. 2021

14 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - SITKA (USA) - HUBBARD GLACIER (CRUISING)…
Cena od110 100 Kč
3 termíny od 13. 6. 2021

14 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - ICY STRAIT POINT (USA) - HUBBARD…
Cena od112 000 Kč
2 termíny od 18. 7. 2021

8 denní plavba na lodi Quantum of the Seas

SEATTLE (USA) - JUNEAU (USA) - ENDICOTT ARM & DAWES GLACIER - SITKA (USA) - VICTORIA…
Cena od26 500 Kč
1 termín od 27. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Celebrity Solstice

SEATTLE (USA) - KETCHIKAN (USA) - ENDICOTT ARM & DAWES GLACIER - JUNEAU (USA) - SKAGWAY…
Cena od31 500 Kč
1 termín od 3. 9. 2021

8 denní plavba na lodi Celebrity Solstice

SEATTLE (USA) - KETCHIKAN (USA) - ENDICOTT ARM & DAWES GLACIER - JUNEAU (USA) - SKAGWAY…
Cena od32 200 Kč
1 termín od 9. 9. 2022