Charlottetown - Plujeme.cz

Charlottetown

U pobřeží kanadských provincií New Brunswick a Nova Scotia v Zálivu svatého Vavřince se nachází Ostrov prince Edwarda. Nejmenší kanadská provincie se skládá z hlavního a řady menších ostrovů a obývá ji asi 150 tisíc obyvatel. Vlnité kopce, krásné písečné pláže, zátoky a zřetelná červená půda, to vše najdete na ostrově, jehož hlavním městem je Charlottetown s asi 40 tisíci obyvateli.
Oblast nedaleko dnešního Charlottetownu jako první osídlili Evropané již ve 20. letech 18. století, ve 40. letech sem přišli Francouzi, ale nadvládu nad ostrovem nakonec převzali Britové. Roku 1765 se sídlo, které dostalo svůj název po manželce krále Jiřího III., stalo hlavním městem Ostrova svatého Jana, jehož název byl na svůj stávající Ostrov svatého Edwarda změněn až roku 1798. Svůj úspěch město založilo na aktivitách rybářského přístavu a stavbě lodí. Dnes je oblíbeným přístavem výletních lodí, odkud se jejich návštěvníci vydávají na průzkum ostrova.
V historickém centru města si můžete prohlédnout řadu historických viktoriánských budov. V polovině 19. století byl postaven Provinční dům, druhé nejstarší sídlo vlády v Kanadě, kde se roku 1864 konala konference, která vedla ke Kanadské konfederaci. V síni zakladatelů si můžete vyzkoušet interaktivní procházku kanadskou historií a pomocí „tunelu času“ se seznámíte s událostmi od roku 1864 až do současnosti. Milovníci umění by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu Konfederačního centra umění s galerií, která vlastní jak stálé, tak i proměnlivé výstavy. Sice krátká, ale zato zajímavá zastávka je bazilika svatého Dunstana, kamenný kostel, jež byl přestavěn do své současné podoby začátkem 20. století. Hlavní ekonomickou činností je pro ostrov zemědělství, a to hlavně pěstování brambor, kterým je zde dokonce věnováno samostatné muzeum. Důležitý je také turismus a ekoturismus. Pobřeží je ohraničeno dramatickými útesy, osamocenými majáky a půvabnými vesničkami, odkud vyrážejí lodě za pozorováním velryb. Úchvatnou přírodu ostrova ochraňuje Národní park Ostrova prince Edwarda.

Plavby v této destinaci:

11 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX (Kanada) - CHARLOTTETOWN…
Cena od35 900 Kč
1 termín od 11. 9. 2022

12 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - HALIFAX (Kanada) - SYDNEY (Kanada) - QUEBEC CITY…
Cena od38 600 Kč
1 termín od 31. 8. 2022

13 denní plavba na lodi Celebrity Summit

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - HALIFAX (Kanada) - SYDNEY…
Cena od47 000 Kč
1 termín od 21. 9. 2022

8 denní plavba na lodi Voyager of the Seas

BOSTON (USA) - BAR HARBOR (USA) - SAINT JOHN (Kanada) - CHARLOTTETOWN - SYDNEY (Kanada)…
Cena od21 500 Kč
1 termín od 23. 10. 2022