Calgary - Plujeme.cz

Calgary

Ve středu jižní části kanadské provincie Alberta leží město Calgary. Se svým cca 1 milionem obyvatel je Calgary největší město v provincii a jedno z největších v celé Kanadě. Město je díky okolním horským střediskům považováno za významné centrum zimních sportů a ekoturistiky. Největšího rozvoje dosáhlo v posledních desetiletích hlavně díky těžbě a zpracování ropy.
Oblast dnešního města byla osídlena už před 11 tisíci lety a před tím, než se zde usídlili Evropané, byla domovem několika kmenů Prvních národů. Ke konci 18. století region osídlila obchodní společnost Hudson Bay Company a roku 1875 bylo město oficiálně založeno. Rok poté dostalo svůj stávající název, Fort Calgary. Na přelomu 19. a 20. století zaznamenalo Calgary rychlý rozvoj a roku 1912 zde byla založena světově známá Calgary Stampede, každoroční festival s rodeem.
Centrum Calgary je plné moderních výškových budov, které sice slouží hlavně jako kancelářské prostory, ale přeci jen se dost liší od evropských standardních panelových domů a rozhodně stojí za shlédnutí. Jedna z hlavních ulic města je pěší Stephen Avenue, lemovaná prvotřídními restauracemi a obchody světových značek. Dominantou města je Calgary Tower, 191 metrů vysoká vyhlídková věž, ze které se nabízí krásný panoramatický výhled na město a jeho okolí. Věž byla otevřena v roce 1968 a na jejím vrcholku se nachází otočná restaurace. Vynechat byste také neměli botanické zahrady Devonian s fontánami, rybníčky a dětským hřištěm. Na místním ostrově Bow byla vybudována druhá největší kanadská zoo, Calgary Zoo, která je domovem téměř 300 živočišných druhů. Dále na řece Bow leží park Prince’s Island, který ocení nejen běžci, ale také rodiny dětmi. Zapomenout bychom neměli ani na muzea, kterých je ve městě hned několik. Například muzeum Glenbow, největší v celé západní Kanadě, kde najdete mimo jiné galerii věnovanou Prvním národům. V Kanadském olympijském parku se nachází Kanadská sportovní síň slávy, kde vás čeká řada interaktivních expozic. Jedním z nejvíce navštěvovaných muzeí je vědecké muzeum The Telus World of Science, kde jsou vystavěny vědecké exponáty, které si můžete nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet, jak fungují. Nahlédnout do historie města můžete v Heritage Park Historical Village, kde se lehce dostanete do atmosféry kanadského západu a můžete se zde těšit na parní vlak nebo také povozy tažené koňmi.

Plavby v této destinaci:

13 denní plavba na lodi Celebrity Millennium

SEWARD (USA) - HUBBARD GLACIER (CRUISING) - JUNEAU (USA) - SKAGWAY (USA) - ICY STRAIT…
Cena od91 100 Kč
5 termínů od 20. 5. 2022

19 denní plavba na lodi Celebrity Millennium

FAIRBANKS (USA) - FAIRBANKS (USA) - FAIRBANKS (USA) - FAIRBANKS (USA) - DENALI (USA)…
Cena od132 100 Kč
5 termínů od 20. 5. 2022

13 denní plavba na lodi Radiance of the Seas

SEWARD (USA) - HUBBARD GLACIER (CRUISING) - JUNEAU (USA) - SKAGWAY (USA) - HAINES…
Cena od96 100 Kč
6 termínů od 10. 6. 2022

14 denní plavba na lodi Serenade of the Seas

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - SITKA (USA) - JUNEAU (USA) - HAINES…
Cena od93 900 Kč
1 termín od 22. 5. 2022

14 denní plavba na lodi Serenade of the Seas

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - SITKA (USA) - JUNEAU (USA) - SKAGWAY…
Cena od95 400 Kč
2 termíny od 31. 7. 2022

14 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - SITKA (USA) - HUBBARD GLACIER (CRUISING)…
Cena od100 200 Kč
2 termíny od 29. 5. 2022

14 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

VANCOUVER (Kanada) - INSIDE PASSAGE (CRUISING) - ICY STRAIT POINT (USA) - HUBBARD…
Cena od100 400 Kč
6 termínů od 22. 5. 2022

19 denní plavba na lodi Radiance of the Seas

FAIRBANKS (USA) - FAIRBANKS (USA) - FAIRBANKS (USA) - FAIRBANKS (USA) - DENALI (USA)…
Cena od143 900 Kč
6 termínů od 10. 6. 2022