Cagliari - Plujeme.cz

Cagliari

Cagliary, vstupní brána na Sardii, to jsou historické čtvrtě, panoramatické terasy, kde milenci tráví romantické večery s výhledem na západ slunce, ale také rušné ulice s obchody, odkud odejdeme s plnými taškami a prázdnými kreditkami. Město, které je i střediskem výletních středomořských lodí, z jejichž luxusní paluby jsme schopni běhěm krátkého času navštívit mnohé klenoty Itálie.
Historické čtvrti Castello, která se tyčí na nejvyšším výběžku města, dominují starobylé hradby, ale i novodobé terasy, žijící rušným životem. Překrásné jsou také malebné ulice lemované honosnými obytnými rezidencemi. Pozornost návštěvníků si zaslouží reprezentativní královský palác Palazzo Regio, katedrála Panny Marie – Cattedrale di Santa Maria, ale i stará radnice Palazzo di Città. Za pozornost stojí i středověké vstupní věže, kterými návštěvníci v dávných dobách vstupovali do města - jižní - Torre dell'Elefante a severní - Torre di San Pancrazio. Kousek od severní vstupní věže mohou návštěvníci spatřit amfiteátr (Anfiteatro Romano) z 2. st., který v současné době slouží jako přírodní divadlo. K dalším významným památkám ve městě náleží především raně křesťanský kostel San Saturno z 5. až 6. st, dále pak poutní kostel Santa María di Bonaria.[2][3]
Další historická čtvrť – Marina návštěvníky upoutá opět nádhernými stavbami i arkádovými podloubími na hlavní třídě Via Roma. Nepřehlédnutelná je také radnice Palazzo Civico. Pouhých sedm minut chůze stačí na to, aby se návštěvník dostal ke kostelu Sant'Eulalia se vzácnými pozůstatky z období římského impéria.
Další historická čtvrť Stampace v sobě skrývá již výše zmiňovaný amfiteátr. Horké odpoledne zpříjemní procházka úzkými uličkami, typickými pro mnohá italská města.
Dále od centra města stojí za návštěvu Tuvixeddu necropolis - největší krypty fénicko-punského pohřebiště nacházejícího se v oblasti Středomoří (VI. - III. století př. n. l.). Z hradu Castello di Saint Michelle nás okouzlí pohled na celé město.
Nejen historie, ale i krásná příroda nás na tomto místě uchvátí a tak na chvíli zapomeňte na doby dávno minulé a soustřeďte se na krásy přírody tady a teď. Kilometry měkkého písku, solná laguna a růžoví plameňáci, to vše stojí za to se v dnešním uspěchaném světě na chvíli zastavit a splynout s poklidnou přírodou.


Plavby v této destinaci:

11 denní plavba na lodi Celebrity Edge

ROME (CIVITAVECCHIA) (Itálie) - FLORENCE/PISA(LASPEZIA)ITALY - CANNES (Francie) -…
Cena od44 700 Kč
1 termín od 14. 10. 2022

15 denní plavba na lodi Celebrity Silhouette

SOUTHAMPTON (Velká Británie) - MALAGA (Španělsko) - CAGLIARI (Itálie) - NAPLES (Itálie)…
Cena od70 300 Kč
1 termín od 31. 7. 2021

15 denní plavba na lodi Celebrity Silhouette

SOUTHAMPTON (Velká Británie) - GIBRALTAR (Velká Británie) - CAGLIARI (Itálie) - NAPLES…
Cena od63 900 Kč
1 termín od 30. 7. 2022

12 denní plavba na lodi Celebrity Infinity

BARCELONA (Španělsko) - PALMA DE MALLORCA (Španělsko) - IBIZA (Španělsko) - CAGLIARI…
Cena od40 800 Kč
2 termíny od 24. 4. 2022

11 denní plavba na lodi Azamara Journey

ATHENS (PIRAEUS) (Řecko) - VALLETTA (Malta) - TRAPANI (Itálie) - CAGLIARI (Itálie)…
Cena od71 800 Kč
1 termín od 19. 11. 2022

8 denní plavba na lodi MSC Seaview

Civitavecchia (Itálie) - Palermo (Itálie) - Cagliari (Itálie) - Palma de Mallorca…
Cena od12 090 Kč
1 termín od 7. 11. 2021

8 denní plavba na lodi MSC Seaview

Valencia (Španělsko) - Marseille (Francie) - Janov (Itálie) - Civitavecchia (Itálie)…
Cena od10 790 Kč
32 termínů od 1. 4. 2021

7 denní plavba na lodi MSC Seaview

Valencia (Španělsko) - Marseille (Francie) - Janov (Itálie) - Civitavecchia (Itálie)…
Cena od16 490 Kč
1 termín od 1. 4. 2021