Moorea - Plujeme.cz

Moorea

Moorea, sopečný ostrov ve Francouzské polynésii, je součástí tzv. Společenských ostrovů a jeho jméno Moorea znamená v překladu „Žlutá ještěrka“. Ostrov vznikl před cca dvěma miliony lety v důsledku tektonických pohybů zemského pláště pod oceánskou deskou. Předpokládá se, že současné symetrické zálivy Ōpūnohu Bay a Cookův záliv, byly dříve ústí velkých řek, které zalilo moře při vzestupu hladiny oceánu. Nejvyšší horou ostrova je Tohi'e'a, která se tyčí do výšky 1207 metrů nad moře.
Od známějšího ostrova Tahity je vzdálen pouhých 17 kilometrů, ale průliv, který od sebe ostrovy odděluje, je místy hluboký až 1500 metrů. Let z ostrova Tahity na ostrov Moorea patří mezi nejkratší letecké trasy světa. Na ostrově, který má rozlohu 134 km2, žije 16 tisíc obytel, které živí především turismus, rybolov a pěstování ananasů na rozlehlých ananasových plážích ve vnitrozemí ostrova.
Návštěvníci Moorea si mohou užít překrásné písečné pláže, azurově modrou vodu, která přímo vybízí ke koupání, šnorchlování a mnohým dalším vodním aktivitám, které tento ráj nabízí. Pro ty, kteří milují turistiku, zde vede mnoho turistických stezek do vnitrozemí, na nichž se seznámí se zdejší bujnou a pro nás tolik odlišnou vegetací. Dalšími aktivitami jsou jízdy na čtyřkolce, parašutismus, pozorování velryb od srpna do října, setkání s delfíny v jediném přírodním útočišti, nebo návštěva lanového parku, kde jsou připraveny čtyři obtížnosti překážkových kurzů. S životem ve staré tahitské vesnice návštěvníka seznámí návštěva Tiki Village, krystalické vody a vulkanické vrcholy ostrova návštěvníkům přiblíží Jeep Safari.

Plavby v této destinaci:

17 denní plavba na lodi Quantum of the Seas

BRISBANE (Austrálie) - INTERNATIONAL DATELINE - PAPEETE (USA) - MOOREA (Franc. Polynézie)…
Cena od43 600 Kč
1 termín od 11. 4. 2022

17 denní plavba na lodi Ovation of the Seas

SYDNEY (Austrálie) - INTERNATIONAL DATELINE - PAPEETE (USA) - MOOREA (Franc. Polynézie)…
Cena od46 500 Kč
1 termín od 10. 4. 2022

19 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

SYDNEY (Austrálie) - BAY OF ISLANDS (Nový Zéland) - AUCKLAND (Nový Zéland) - INTERNATIONAL…
Cena od89 400 Kč
1 termín od 17. 4. 2022

19 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

HONOLULU (USA) - PAPEETE (USA) - BORA BORA (Franc. Polynézie) - MOOREA (Franc. Polynézie)…
Cena od64 200 Kč
1 termín od 3. 10. 2022

19 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

SYDNEY (Austrálie) - BAY OF ISLANDS (Nový Zéland) - AUCKLAND (Nový Zéland) - INTERNATIONAL…
Cena od65 200 Kč
1 termín od 22. 4. 2023