Suva - Plujeme.cz

Suva

Suva, hlavní město Fidži, leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Viti Levu. Hlavním městem se Suva stala již v roce 1877. První obyvatelé na ostrovy připluli již před 3000 lety z jihovýchodní Asie. Fidži při svých objevných plavbách objevil nizozemský mořeplavec Abel Tasman roku 1643. Britové stanuli na ostrovech poprvé v roce 1755 pod vedením Jamese Cooka. Roku 1874 se fydžijský náčelník, kterému byla Brity poskytnuta pomoc, zavázal být poddaným britské koruny. Teprve roku 1970 získalo Fidži nezávislost. Vzhledem k vojenskému převratu, který zde proběhl roku 2006 a který okolní státy i mezinárodní organizace považují za nezákonný, bylo Fidži z Commonwealthu vyloučeno.
Suva, město ležící na výběžku ostrova, je téměř celé obklopeno mořem, přesto je nejbližší pláž vzdálena celých 40 kilometrů. Okolí pobřeží lemují husté mangrovníkové porosty. Zajímavé je, že značná část města včetně budovy parlamentu je postavena na mangrovníkových bažinách. Město je nejen hospodářským a politickým centrem, ale i sídlem Jihopacifické university, která má své pobočky ve 13 dalších městech na různých ostrovech Tichého oceánu. Toto svěží zelené město nabízí k odpočinku téměř 80 zelených parků, mezi nejhezčí patří například zahrady Thurstons Gardens, živou nákupní oblastí je Cumming Street. Přímo u Suvy se nachází tropický deštný prales, skrz který vede 6,5 kilometrů dlouhá turistická stezka. S historií, tradicemi i životem domorodých obyvatel nás seznámí Muzeum Fidži. Pokud se někdo opravdu zajímá o tradice a domorodce, pak jistě ocení návštěvu vesničky Navala, kde lidé žijí v chýších z bambusu, kamene a dřeva, se slaměnými střechami. Jedinými betonovými stavbami jsou kostel, škola a rádiová věž.
Od Suvy je vesnička vzdálená 4,5 hodin jízdy autem. Pokud se vydáte ze Suvy na některou ze vzdálenějších pláží, čekají vás krásné bílé pláže, azurové moře, pod jehož hladinou se ocitnete v úplně jiném světě. Ve světe malých barevných rybiček a překrásných barevných korálů. Až člověka udiví, kolik barev se pod hladinou skrývá. Lidé na Fidži jsou přátelští, veselí a prý nejšťastnější na světě. Zachovali si nejen svoji kulturu, tradice a oblečení, ale i svůj, fidžijský čas.
Hektický čas moderní doby je zde ještě nedostihnul a tak má každý na všechno dost času a to je možná právě to, co z těchto lidí dělá nejšťastnější na světě.

Plavby v této destinaci:

14 denní plavba na lodi Serenade of the Seas

SYDNEY (Austrálie) - ISLE OF PINES (Nová Kaledonie) - LIFOU - NOUMEA (Nová Kaledonie)…
Cena od31 600 Kč
1 termín od 9. 11. 2021

14 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

AUCKLAND (Nový Zéland) - BAY OF ISLANDS (Nový Zéland) - LAUTOKA (Fidži) - SUVA (Fidži)…
Cena od54 600 Kč
1 termín od 2. 3. 2022

13 denní plavba na lodi Celebrity Eclipse

AUCKLAND (Nový Zéland) - SUVA (Fidži) - LAUTOKA (Fidži) - APIA (Samoa) - INTERNATIONAL…
Cena od45 800 Kč
1 termín od 14. 1. 2023

15 denní plavba na lodi Serenade of the Seas

SYDNEY (Austrálie) - MYSTERY ISLAND (Vanuatu) - NOUMEA (Nová Kaledonie) - VILA (Vanuatu)…
Cena od35 900 Kč
1 termín od 13. 2. 2022