Rarotonga - Plujeme.cz

Rarotonga

Ostrov Rarotonga je největší a nejhustěji osídlený ostrov z celého souostroví Cookovy ostrovy. Na severním pobřeží ostrova leží Avarua, hlavní město svrchovaného státu Cookovy ostrovy.
Tento ostrov vznikl sopečnou činností a je vlastně vrcholem sopky, jejíž základna se nachází 4 tisíce kilometrů pod mořskou hladinou. Dle archeologických nálezů byl ostrov osídlen již v 8.století našeho letopočtu Maory. Hlavní ostrov Rarotonga byl objeven v 18. století kapitánem Jamesem Cookem, jehož jméno dnes souostroví nese. Od roku 1965 jsou ostrovy samosprávním územím Nového Zélandu.Ostrov zaujme návštěvníky zejména překrásnou přírodou, ve vnitrozemí krajině dominují sopečné vrcholy, porostlé bujnou vegetací deštného pralesa. Pro odvážlivce je jistě výzvou zdolat trek vedoucí deštným pralesem až na vrchol hory Te Rua Manga, která se tyčí nad hladinu oceánu celých 658 metrů. Při troše štěstí může turista při zdolávání tohoto treku zahlédnout ohrožené opeřence, jako třeba kakerori, či rarotongského lejska. Odměnou za námahu bude i pohled na celou řadu původních rostlin, které je možné v této části Chráněné oblasti Takitum spatřit. O něco jednodušší je výstup na vrchol západní části ostrova, Raemar. Krásnou podívanou nabízí pohled na Wigmorův vodopád v jižní části ostrova. Hlavní město ostrova nabízí návštěvu starobylého křesťanského kostelíku z roku 1853. V místní knihovně je možné zhlédnout výstavu velrybářských artefaktů, či první tiskařský lis tohoto ostrova. Najdeme zde i Národní muzeum Cookových ostrovů. Ve vesnici Te Vara Nui ve východní části ostrova je k vidění tradiční taneční vystoupení. Atmosféra minulosti i zdejší kultury na nás dýchne v Arai Te Tonga marae, což je nejdůležitější ze starých setkávacích míst na ostrově. Samozřejmostí jsou zde překrásné pláže, mezi nejoblíbenější patří pláž Muri na východním pobřeží. Oblíbené je zde také potápění, či šnorchlování.
Celý ostrov, kolem kterého vede silnice dlouhá 32 kilometrů, se dá objet maximální povolenou rychlostí za tři čtvrtě hodinky.

Plavby v této destinaci:

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Janov (Itálie) - Marseille (Francie) - Barcelona (Španělsko) - Lisabon (Portugalsko)…
Cena od345 790 Kč
1 termín od 5. 1. 2023

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Marseille (Francie) - Barcelona (Španělsko) - Lisabon (Portugalsko) - Funchal (Portugalsko)…
Cena od345 790 Kč
1 termín od 6. 1. 2023

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Barcelona (Španělsko) - Lisabon (Portugalsko) - Funchal (Portugalsko) - Mindelo (Kapverdy)…
Cena od345 790 Kč
1 termín od 7. 1. 2023

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Civitavecchia (Itálie) - Janov (Itálie) - Marseille (Francie) - Barcelona (Španělsko)…
Cena od345 790 Kč
1 termín od 4. 1. 2023