Nassau - Plujeme.cz

Nassau

Nassau je se svými cca 200 tisíci obyvateli hlavním městem Bahamských ostrovů, které se nachází ve východní části ostrova New Providence. Město je zároveň i kulturním a ekonomickým centrem souostroví. Zdejší architektura vyznává karibský koloniální styl, ale najdeme zde i určité rysy amerikanizace, čímž město nabízí svým návštěvníkům zajímavou kombinaci obou odlišných kultur. Celé Bahamské souostroví v čele s Nassau je považováno za skutečný tropický ráj s nádhernými plážemi. Ostrov, na kterém se město nachází je společně se sousedním Paradise Island známý svými luxusními hotely a jedinečnými příležitostmi k nakupování. Na již zmíněném Paradise Island se dokonce nachází jeden z nejdražších hotelů světa - Atlantis, který je se svým zábavním parkem s ohromnými bazény a tobogány jednou z hlavních atrakcí ostrova.
Stejně jako na jiných karibských ostrovech i zde žily původní kmeny klidně až do roku 1492, kdy sem připlul Kryštof Kolumbus společně se svou posádkou. Během následujících několika let byli místní obyvatelé dočista vyhlazeni kolonizátory, zavlečenými nemocemi, otrockou prací a nakonec zcela nahrazeni otroky přivezenými z Afriky. Nejprve španělská a poté anglická nadvláda pomohly k rozvoji města i strategického přístavu Charles Town. Ten byl roku 1695 přejmenován na svůj dnešní název, Nassau, na počest pozdějšího anglického krále Viléma III. z oranžsko-nasavské dynastie. Po okupaci Nassau v roce 1703 byl ostrov na 15 let bez guvernéra. Této situace využili karibští piráti, kteří zde založili „pirátskou republiku“. Žil zde také i známý a obávaný pirát „Černovous“. Největší rozvoj města nastal až po americké občanské válce, kdy se souostroví dostalo pod americkou nadvládu. Díky své přívětivé daňové politice si Bahamy zanedlouho získaly celou řadu mezinárodních společností a bank. Dnes jsou velkým lákadlem pro turisty, kteří sem míří za skvělým klimatem, okouzlujícími plážemi i skvělými službami.
Jednou z nejdůležitějších památek a dominantou města Nassau je Fort Fincastle, pevnost vybudovaná v 18. století pro obranu před piráty. Pokud vás lákají restaurace a obchůdky, vydejte se jen 15 minut jízdy od centra Nassau do „městečka“ Arawak Cay, ve kterém je i vyhlášený fish fry - mix mořských plodů a smažených ryb doplněný bahamskými omáčkami. Nejen rodiny s dětmi určitě potěší Ardastra Gardens, zoologická zahrada, která je pouhý kilometr od centra. Město nabízí i prohlídku Pirátského muzea s pirátskou vesnicí, pirátskou lodí a pirátskou bitvou se skutečnými artefakty a dobovými předměty. Celý ostrov obklopují krásné pláže, a to zejména slavná Cable Beach, která je dlouhá několik kilometrů.

Plavby v této destinaci:

5 denní plavba na lodi Mariner of the Seas

ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy) - NASSAU (Bahamy) -…
Cena od20 600 Kč
1 termín od 3. 5. 2021

8 denní plavba na lodi Allure of the Seas

ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - NASSAU (Bahamy) - FALMOUTH (Jamajka) - LABADEE (Haiti)…
Cena od19 200 Kč
13 termínů od 9. 5. 2021

4 denní plavba na lodi Mariner of the Seas

ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - NASSAU (Bahamy) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy) -…
Cena od9 490 Kč
25 termínů od 7. 5. 2021

15 denní plavba na lodi MSC Divina

Miami (USA) - Ocean Cay MSC Marine Reserve (Bahamy) - Montego Bay (Jamajka) - Oranjestad…
Cena od25 990 Kč
1 termín od 13. 3. 2022

5 denní plavba na lodi Mariner of the Seas

ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - NASSAU (Bahamy) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy) -…
Cena od11 800 Kč
13 termínů od 10. 5. 2021

5 denní plavba na lodi Navigator of the Seas

MIAMI (USA) - PERFECT DAY COCOCAY (Bahamy) - NASSAU (Bahamy) - PERFECT DAY COCOCAY…
Cena od11 600 Kč
8 termínů od 3. 5. 2021

8 denní plavba na lodi Harmony of the Seas

ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - NASSAU (Bahamy) - FALMOUTH (Jamajka) - LABADEE (Haiti)…
Cena od22 700 Kč
10 termínů od 28. 11. 2021

8 denní plavba na lodi Harmony of the Seas

ORLANDO (PORT CANAVERAL) (USA) - NASSAU (Bahamy) - FALMOUTH (Jamajka) - LABADEE (Haiti)…
Cena od36 700 Kč
1 termín od 26. 12. 2021