Cairns - Plujeme.cz

Cairns

Cairns je přístavní město v severovýchodní části Austrálie, které bylo založeno roku 1869 jako přístav pro zlaté doly. Ještě před rokem 1869 obývali tuto oblast domorodci. Zlatá horečka, která propukla v Queenslandu v 70. letech 19. století s sebou nesla i nutnost přepravy nejen zlata, ale i potravin a denních potřeb pro zlatokopy. To vedlo k založení přístavu Cairns. Výstavba železnice poté umožnila pěstování plodin v nížinách hůře dostupných, a tak se do přístavu a dále do světa vyvážela cukrová třtina, kukuřice, rýže, banány, ananasy a další plodiny.
Po druhé světové válce se postupně Cairns díky své poloze stává centrem cestovního ruchu. Jeho rozvoji velmi napomohlo otevření mezinárodního letiště v roce 1984.
Poloha Cairns je pro turistický ruch velice výhodná, protože leží mezi Velkým bariérovým útesem a Národním parkem Daintree – oboje je zapsané na seznamu UNESCO. Tropické podnebí a snadný přístup k tropickému deštnému pralesu z městečka dělá lákavou turistickou destinaci. Z Cairns se návštěvník může dostat do deštného pralesa místním vláčkem, který končí ve vesnici Kuranda a jeho trať vede skrz deštný prales. Cestou se návštěvníkům naskytne úchvatný pohled na exotické stromy, rostliny a nezapomenutelnou přírodní scenérii. Pohled na prales si může návštěvník vychutnat i z ptačí perspektivy, pokud k návratu do Cairns použije kabinovou lanovku Skyrail Rainforest Cableway.
Ačkoli je Cairns přímořské město, v moři se zde koupat nedá, kvůli mořským krokodýlům a medúzám, na které upozorňují cedule od listopadu do dubna. Ke koupání jsou zde vytvořené umělé laguny.
I návštěva Velkého bariérového útesu bude zážitkem , na který se nezapomíná. Prohlédnout si ho lze třeba z miniponorky (Great Barrier Reef Submarines), která přímo z pláže vyráží za dobrodružstvím pod mořskou hladinu. Spatříte překrásné korály, barevné rybky, mořské želvy a mnoho dalších mořských živočichů. Další z možností jak prozkoumat tento úchvatný přírodní úkaz je Seawalker. Potápěčská helma je s povrchem spojena vzduchovací hadicí, která umožňuje pohodlně dýchat pod vodou. Scubadoo je další a nejznámější způsob, jak se zblízka podívat na Velký bariérový útes. Malý motorizovaný skútr s velkou vyhlídkovou kopulí, která funguje jako potápěčská helma, umožňuje prohánět se pod mořskou hladinou. Skútr je nesen plovákem z hladiny a je snadno ovladatelný.

Plavby v této destinaci:

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Janov (Itálie) - Marseille (Francie) - Barcelona (Španělsko) - Lisabon (Portugalsko)…
Cena od346 990 Kč
1 termín od 5. 1. 2023

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Marseille (Francie) - Barcelona (Španělsko) - Lisabon (Portugalsko) - Funchal (Portugalsko)…
Cena od347 390 Kč
1 termín od 6. 1. 2023

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Barcelona (Španělsko) - Lisabon (Portugalsko) - Funchal (Portugalsko) - Mindelo (Kapverdy)…
Cena od346 990 Kč
1 termín od 7. 1. 2023

117 denní plavba na lodi MSC Magnifica

Civitavecchia (Itálie) - Janov (Itálie) - Marseille (Francie) - Barcelona (Španělsko)…
Cena od346 990 Kč
1 termín od 4. 1. 2023

18 denní plavba na lodi Azamara Journey

SYDNEY (WHITE BAY) (Austrálie) - BRISBANE (Austrálie) - AIRLIE BEACH - CAIRNS (Austrálie)…
Cena od82 600 Kč
1 termín od 22. 2. 2022