Deník námořníka II - Okružní plavba - zážitek k nezaplacení - Plujeme.cz

Deník námořníka II - Okružní plavba - zážitek k nezaplacení

Povídání navazuje na Deník čerstvě dospělého námořníka - I

Velká, obrovská loď

Velká loď, to je velká věc. A MSC Seaside je obrovská loď. Patří mezi špičkové lodě ve svém oboru. Na palubě se nachází celkem 2066 kajut! Ať jste zvyklí sedět doma, nebo už máte něco nacestováno, luxusní výletní loď vás při prvním setkání – OHROMÍ. Když jsem před ní stál v Miami poprvé já s tátou, málem jsem údivem zapomněl zavřít ústa. Člověk žasne, co my lidé dokážeme postavit, a zároveň si říká, jak je možné, aby to celé fungovalo.
A funguje to perfektně. Organizace nalodění a vůbec celé plavby je dokonalá – jinak by ostatně loď pro tisíce pasažérů ani nemohla vyplout. Po celou dobu se o nás personál skvěle staral (průměrně – podle typu lodi – vychází jeden člen posádky na 4 cestující), takže jsme si mohli plnými doušky užívat dovolené.
IMG 0451

Kajuta s balkonem nebo delfíni ?

Kajuty mají 2 lůžka, která mohou být rozdělena nebo spojena v jedno velké. Každá kajuta má svou vlastní koupelnu s toaletou a sprchou. K základní výbavě také patří satelitní televizor. :-) Na něm jde zakoupit několik desítek filmů a sledovat palubní kameru, která je umístěna na palubě lodi. Máte tedy možnost sledovat i z kajuty, zda již přistáváte. Dále se v kajutě nachází telefon, klimatizace, fén a minibar. Ať si vyberete jakoukoli kajutu, budete mít ve svém úseku pár kajut člena posádky, který vám bude 24/7 k dispozici a můžete se na něj obrátit s jakýmkoli problémem. Než začnete s přípravami své dovolené, jejichž součástí bude i výběr kajuty, nezapomeňte, že luxusní kajuta není třeba. Já jsem na své plavbě měl kajutu vnitřní a byl jsem spokojen.Více o kajutách ZDE Vzhledem k tomu, že mi sloužila pouze ke spánku, nebyla nějaká lepší třeba. Za ušetřené peníze si můžete např. zaplatit koupání s delfíny na Bahamách :-)
IMG 3425

Hurikán Dorian ...

Příroda je nevyzpytatelná a ačkoli se dá v Karibiku hurikán očekávat, nikdy nevíte, jak silný přijde, jakým směrem se vydá a jak to ovlivní Vaší dovolenou. V moment kdy jsme se chystali na naši plavbu snů my, objevil se v oblasti hurikán Dorian. Bylo 31. srpna 2019, my zrovna byli v Ženevě na mezipřistání, když zazvonil telefon. Naše plavba byla v ohrožení a šance, že loď vypluje byla 50 na 50. Naše kufry již ale byly v letadle směr Miami, tak jsme si řekli, že risk je zisk a nastoupili. Amerika je velká nádherná země a přece jenom, byla tam případně možnost půjčit si auto a 14 dní ji projíždět křížem krážem. V Miami nám bylo potvrzeno, že naše loď vypluje podle plánu. Skvělá zpráva, ale stále nebylo vyhráno. Zuřící přírodní katastrofa v Karibiku mohla naší plavbu velmi ovlivnit... a taky se stalo.
IMG 0440

... a změny na trase

Naše loď musela změnit trasu cesty, ale na další zastávku dorazila přesně podle plánu, což beru jako velmi pozitivní, protože to nijak neovlivnilo náš program. Horší částí problému byl fakt, že jsme museli zrušit zastávku na Bahamách a trávit den navíc na moři. Zní to hůř, než jaké to bylo. Kdo může říct, že závodil s hurikánem? Další pozitivum v našem případě bylo, že Bahamy byla jediná zastávka, kterou jsme měli na 14ti denní plavbě 2x. Ne každý měl takové štěstí, spousta cestujících je měla navštívit jednou a tato možnost jim byla odepřena. Zde se ale dostávám k podstatě věci. Profesionalita, s jakou se k tomu palubní personál postavil nemá obdoby. Na lodi bylo okamžitě vyčleněno nemalé množství členů posádky, kteří okamžitě začali mile a ochotně řešit všechny stížnosti a kompenzace. Skvělý přístup.
IMG 0499

Jak jsem řekl již na začátku, příroda je nevyzpytatelná a člověk toto bohužel neovlivní. Co vás ale čeká, když se vám stane podobný problém? Úžasný den navíc na lodi. Nachází se tam divadlo, bary, bazény, masáže, sauny, tělocvična, casino, aquapark a spousta dalších úžasných věcí, takže budete mít o zábavu postaráno. Posádka vám ve všem vyjde vstříc a vy se místo slunění na pláži budete slunit u bazénu na střeše lodi. Je samozřejmé, že člověka zamrzí, že přijde o jednu ze zastávek, čeká ho ale příjemné vyřešení problému a navíc ostatní zastávky, které si o to víc užije.