Deník čerstvě dospělého námořníka - I - Plujeme.cz

Deník čerstvě dospělého námořníka - I


Loď MSC Seaside... a hned bych se opravil. MSC Seaside není jen lodí, je něčím víc. Pro někoho je to plovoucí hotel, pro jiné ráj na moři, pro další chytrý způsob přepravy. Co je ovšem pravdou? Všechno. Lodě MSC poskytují maximální komfort a možnosti lidem po celém světě, od lokálních plaveb po cestu kolem světa.

Co ale znamenala plavba na palubě této lodi pro mě? Nejlepší zážitek v mém životě. Pro mě byla tato forma dovolené naprosto ideální. Patřím do skupiny lidí, které nebaví sedět na jedné pláži, ale mají rádi změnu, zkoumání nového a dobrodružství. Když by ostatní volili dovolenou na italské pláži, já bych preferoval putování po západní Ukrajině. Kouzlo těchto lodí spočívá v tom, že takovéto dobrodružství umožňují; ráno vstanete v Nagasaki, užijete si město, večer se vrátíte na loď a proces se opakuje. S jedním rozdílem, další ráno jste již v Jížní Korei, ve městě Pusan.

Rád bych Vás nyní ve svém Deníku námořníka seznámil se svou plavbou. Postupně bych chtěl uvést, jak probíhala má plavba a co vše jsem na svých zastávkách spatřil a okusil, abyste VY měli představu, co Vás na vaší vysněné plavbě čeká. Dále bych Vás seznámil s lodí jako takovou, jejím fungováním a možnostmi trávení volného času. Zároveň bych zde i rád zmínil svou zkušenost s hurikánem Dorian, který zrovna řádil v oblasti a schopností lodního personálu reagovat na nečekané změny způsobené takovouto nebo obdobnou pohromou. Další kapitoly tedy budou dvojího typu; vyprávějící a výukové.

Vyprávějící:

Podobná plavba

IMG 0562

Výukové:

  • Miami - nalodění, na co si dát pozor, doporučení, rady.
  • Miami - mezipřistání. Plavby v této oblasti mají pouze týden, není ale problém zaplatit si 2 a více po sobě jdoucích. V takovém případě Vás ale čeká jeden den trávený v Miami.
  • Miami - konečný den, přípravy na vylodění, průběh, doporučení, rady.
  • Jídlo a pití na lodi
  • Možnosti trávení volného času
  • Kajuty a jejich fungování

Podobná plavba

CUVY6740